Przewidywanie przyszłości z WILL

Zastanawialiście się kiedyś jak Wasze życie będzie wyglądać za 20 lat, albo jak świat zmieni się w przeciągu następnej dekady? Dzisiaj kilka przydatnych materiałów związanych właśnie z tym tematem.

Will i won’t możemy użyć w języku angielskim, gdy przewidujemy przyszłość. Możemy nasze przekonania wzmocnić dodając do nich DEFINITELY jeśli naprawdę mocno w coś wierzymy, albo PROBABLY, gdy przekonanie jest słabe.

Przykłady:

I will definitely get married in ten years’ time. (Na pewno wyjdę za mąż w ciągu najbliższych dziesięciu lat).

I will probably be a doctor in the future. (Prawdopodobnie zostanę lekarzem w przyszłości).

Żeby poćwiczyć mówienie o przyszłości przy użyciu will i won’t przygotowałam materiały, które możecie wykorzystać na swoich zajęciach.

Nic tak nie przenosi nas w świat marzeń jak kryształowa kula. W pierwszym ćwiczeniu uczniowie mają za zadanie wcielić się w rolę fortunetellera. W parach przepowiadają przyszłość bazując na obrazkach w chmurkach.

Drugie ćwiczenie: uczniowie rzucają kostkami. Następnie budują zdanie dotyczące np. technologii i tego, jak się zmieni w przeciągu 30 lat. Mogą dodatkowo uzasadnić swoją opinię.

Przykład: People won’t live without computers by 2050 because…

Jako zadanie uczniowie mogą przygotować projekt pt. ‚Planet Earth in the year 2100’ w formacie A4, a następnie zaprezentować go klasie.

Zapraszam do pobrania. Będę wdzięczna za feedback. Take care!

Telling the Future CRYSTALBALL speaking

Predicting the Future DICE GAME

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.