Love or hate? Lekcja o miłości i… nienawiści.

Dzisiaj materiały, które sprawdzą się przy młodszych uczniach. Lekcja o sympatiach i antypatiach, o tym co lubimy i za czym nie przepadamy.

Trochę słownictwa i wprowadzenie pytań: What do you love? What do you hate? Można dodatkowo poćwiczyć trzecią osobę liczby pojedynczej z końcówką -s w Present Simple i pobawić się w budowanie zdań typu „She loves…” „He hates…”

Poniżej znajdziecie do pobrania flashcards i karty konwersacyjne. Ponadto, kartę pracy, którą można wykorzystać na zajęciach lub jako zadanie domowe i moją autorską grę planszową.

Grając w planszówkę zbieramy czerwone i czarne serduszka (plik HEARTS). Za każde pole i dobrze zbudowane zdanie należy nam się jedno z nich. Osoba, która zbierze największą liczbę serduszek wygrywa. Można zorganizować lizaki w kształcie serduszek, aby dzieci miały rzeczywiste poczucie zwycięstwa. Taki system motywacyjny świetnie działa, ale oczywiście z umiarem, bo co za dużo to niezdrowo i nie chcemy zbytnio rozpieścić naszych uczniów… Jeszcze zbyt szybko spoczną na laurach.

Zapraszam do pobrania i podzieleniach się swoją opinią na moich mediach społecznościowych. Tutaj na blogu lub na Facebooku czy moim Instagramie. Take care!

Love or hate FLASHCARDS

Love or hate BOARD GAME

Love or hate HEARTS

Love or hate SPEAKING CARDS

Love or hate WORKSHEET

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.