5 sposobów na… powtórkę!

Dzisiaj lista kilku ćwiczeń, które możecie wykorzystać na swoich zajęciach, aby powtórzyć materiał z poprzednich zajęć. Największa zaleta przedstawionych poniżej aktywności to minimalny czas ich przygotowania oraz możliwość zastosowania ich do każdego tematu. Korzystałam z tych ćwiczeń nie jeden raz na zajęciach i w każdej grupie sprawdzały się świetnie. Przy tym, były bardzo angażujące.

1 LAST MAN OR WOMAN STANDING

Na wcześniej przygotowanej kartce zapisuję 10-15 zdań lub pytań związanych z tematem poprzedniej lekcji. Proszę, aby wszyscy uczniowie wstali i zamknęli oczy. Odczytuję zdanie na głos, a uczniowie podnoszą ręce decydując czy to prawda czy fałsz (można przygotować np. plakietki z napisem TRUE, FALSE, które uczniowie będą podnosić zamiast rąk). Osoby, które odpowiedziały błędnie muszą usiąść. Ten uczeń, który stoi do końca zwycięża.

2 CHAIN OF SENTENCES

Na tablicy wypisuję słowa z poprzednich zajęć. Proszę pierwszego ucznia, aby wybrał jedno słowo i zbudował zdanie złożone przy użyciu tego słowa. Druga osoba w kolejce powtarza zdanie poprzednika, następnie wybiera kolejne słowo i buduje z nim zdanie. Trzecia osoba powtarza dwa poprzednie zdania i dokłada swoje z kolejnym słowem z tablicy itd. itd. W młodszych grupach można powtarzać tylko same słowa. „Bawimy się” do 10 zdań lub momentu, gdy ktoś nie będzie w stanie powtórzyć zdań.

3 RANDOM PELMANISM

Proszę uczniów o wypisanie na 2,3 karteczkach po jednym słowie, które najlepiej pamiętają z poprzedniej lekcji. Następnie, karteczki wrzucamy do pudełka i każdy uczeń losuje po 2 kartki. Zadaniem ucznia jest odnalezienie skojarzenia, wyjaśnienie jak te słowa według niego się łączą, co mają ze sobą wspólnego.

4 DEFINITIONS GAME

Podobnie jak w RANDOM PELMANISM uczniowie wypisują słowa na kartkach, wrzucamy je do pudełka, ale każdy uczeń losuje po jednej kartce i podaje angielską definicję wylosowanego przez siebie słowa.

5 STORYTELLING

Uczniowie zapisują na kartkach słowa z poprzednich zajęć, następnie wrzucamy je do pudełka. Każda para/grupa uczniów losuje po 3-5 słów i w ustalonym limicie czasu tworzy krótkie opowiadanie, w którym muszą zostać zawarte wszystkie słowa z kartek. Obowiązkowo muszą zostać użyte wszystkie wylosowane słowa. Jeśli powtarzamy konkretne czasy możemy poprosić, aby opowiadanie było np. tylko w czasie Past Simple i Past Continuous.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.