Halloween USED TO – gra planszowa do pobrania

Cześć! Dzisiaj dzielę się z Wami moją autorską Hallowenową grą, która pomoże utrwalić USED TO w zdaniach twierdzących, przeczących i pytaniach.

Drukujemy wszystko, laminujemy i wycinamy.

Dzieci dzielimy na dwie drużyny. Jeden pionek to jedna drużyna, drugi pionek to druga drużyna. Pionkami mogą być np. duszki czy potworki z kinder niespodzinek (coś nawiązującego do Halloween).


Na stole układamy pomarańczowe i żółte dynie. Zielone karteczki to zdania twierdzące, czerwone to przeczenia, pomarańczowe to pytania. Karteczek nie trzeba laminować – możecie wydrukować je, powycinać i powkładać do pustych pudełeczkach po kinder niespodziankach. Ja kartki zalaminowałam i poukładałam je na dyniach, a do pudełeczek powrzucałam karteczki z zadaniami związanymi z Halloween np. What am I?, Give three Halloween symbols itp. Do co drugiego pudełeczka wrzucamy cukierka. Wszystkie kinderki wrzucamy do naszej Trick-or-Treat Bag. Następnie, dzieciaki rzucają kostką (gra toczy się szybciej) lub monetą (wolniej, a więc dłuższa powtórka) i poruszają się po planszy odpowiadając na pytania. Pomarańczowe dynie to losowanie: Dziecko wkłada rękę do torby i pyta: Trick-or-Treat? Wyciąga pudełeczko – jeśli wylosowało kartkę drużyna musi udzielić poprawnej odpowiedzi, bo inaczej wraca na wcześniejsze pole. Jeśli wylosowało cukierka to jego szczęśliwy dzień 😉 Może go zatrzymać, a drużyna zostaje na polu/dyni i kolej na przeciwników. Żółte dynie to różne power upy w stylu: go back, move forward czy trade places, żeby podgrzać atmosferę rozgrywki, a pajęczyna to utrata kolejki 😉 Wpadłeś w sieć. Możecie tak naprawdę wykorzystać grę nie tylko, by poćwiczyć used to, ale każdą konstrukcję, jednak musicie już sami wypisać swoje karteczki np. ze zdaniami w Past Simple, Past Continuous, there is, there are – zależy od poziomu, dlatego znajdziecie w pliku także puste karteczki jeśli chcecie użyć swojej inwencji twórczej. Owocnego korzystania. Take care!

Halloween USED TO boardgame by Englistka

Reklama

2 uwagi do wpisu “Halloween USED TO – gra planszowa do pobrania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.