St. Patrick’s Day Pack

Hej, hej! Wiosna coraz bliżej, więc na moim blogu robi się naprawdę słonecznie. Zielono mi, dlatego dzielę się z Wami materiałami, które przygotowałam w związku ze zbliżającym się irlandzkim świętem, które wszyscy dobrze znacie. W zestawie znajdziecie flashcards wraz ze słownictwem, które możecie wydrukować w mniejszym formacie i cieszyć się dodatkowo grą memory. Ponadto, przygotowałam tematyczną grę planszową. Uczniowie grają w parach i poruszają się po planszy jednocześnie zbierając koniczynki za poprawną odpowiedź. Możecie wykorzystać do tego flashcardy: młodsi uczniowie ciągną karty z zestawu i podają nazwę rzeczy przedstawionej na obrazku. Starsi mogą odpowiadać na pytania quizowe związane z St. Patrick’s Day.

Przykładowy quiz znajdziecie np. tutaj.

Na sam koniec gra, która nigdy się nie nudzi: taboo. Uczniowie ciągną kartę z zestawu, a następnie opisują słowo, w taki sposób, aby nie użyć czterech słów, które najbardziej się z nim kojarzą. Inni uczniowie muszą odgadnąć o jakim przedmiocie czy osobie mowa.

Ostatnio odkryłam także anglojęzyczną wersję gry CZÓŁKO pod nazwą CHARADES (możecie pobrać ją ze Sklepu Play na telefon). W ustawieniach znajdziecie opcję stworzenia własnego zestawu. Dodajcie słowa związane z tematyką St. Patrick’s Day i do dzieła! Pierwszy uczeń przykłada telefon do czoła, a pozostali uczniowie po angielsku opisują słowo, które pojawia się na ekranie. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa musi ruszyć telefonem w dół, aby pojawiło się kolejne słowo, którego także próbuje się domyślić. Ma na to 60 lub 90 sekund, w zależności od tego jaką opcję wcześniej wybierzecie. Po upływie czasu uczeń przekazuje telefon kolejnej osobie. Gram do momentu, aż wszyscy uczniowie wykonają zadanie.

W większej klasie możecie poprosić, aby uczniowie pobrali aplikację na swoje telefony (jeden w drużynie) i wpisali słowa, które przerabialiście na lekcji i tak mogą grać w 4-osobowym składzie.

Happy St. Patrick’s Day!

St. Patrick’s Day Pack by Englistka

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.