PAST SIMPLE & PAST CONTINUOUS – domino, speaking cards, telling the story

Cześć! Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze i przebywacie w domu. Ja prowadzę zajęcia online, a to motywuje mnie do tworzenia nowych materiałów, które mogę wykorzystać na takiej lekcji. Przygotowałam zestaw Past Simple i Past Continuous: domino, które można wyświetlać na ekranie, a dzieci odpowiednio budują zdania wstawiając czasowniki w odpowiedniej formie. Drugie ćwiczenie to speaking cards i przy okazji powtórzenie godzin. Uczniowie zadają pytanie „What were you doing yesterday at… 5:30?”, a wybrana osoba z klasy na nie odpowiada. Ostatnie ćwiczenie to „Telling the story”. Każdy uczeń wybiera jedną kartę. Buduje krótkie opowiadanie w oparciu o obrazki przedstawione na niej oraz stosując czasy przeszłe, a następnie je wygłasza. Pozostali uczniowie muszą odgadnąć, o której karcie mowa, lub zapisać kilka pytań dotyczących opowiadania w czasie Past Simple i Past Continuous.

Jak Ty ćwiczysz Past Simple i Past Continuous?

Polub http://www.facebook.com/klaudynastrzepka i napisz w komentarzu jakie są Twoje sprawdzone sposoby na czasy przeszłe, a plik z ćwiczeniami dostaniesz w prywatnej wiadomości 🙂

Take care!

Reklama

2 uwagi do wpisu “PAST SIMPLE & PAST CONTINUOUS – domino, speaking cards, telling the story

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.