Present Perfect Continuous – ZGADNIJ, CO ROBIŁEM! – gra na mówienie

Cześć! Późną nocą przychodzę do Was z grą, którą przygotowałam na zajęcia w moich grupach B2/B2 + i chętnie się nią dzielę. Wiemy, że gramatyka wchodzi najlepiej do głowy, gdy przemycamy ją w zadaniach wymagających większej kreatywności – ta myśl zawsze jest moją inspiracją.

Opcja 1 Uczniowie pracują w parach i pokazują sobie nawzajem pierwszą stronę naszej karty np. „I’m really tired”. Druga osoba zadając pytania o przeszłość, próbuje domyślić się, co doprowadziło do takiego samopoczucia: Where did you go? Were you working? itp. Jej zadaniem jest odgadnąć zdanie w czasie Present Perfect Continuous (I’ve been learning all day long), które nie widzi w trakcie gry.

Opcja 2 Miming. Jeden uczeń swoim zachowaniem próbuje zobrazować to, co ukryło się po stronie karty t.j. „I’ve been learning all day long”, drugi uczeń widząc tylko ”I’m really tired” próbuje odgadnąć zdanie w Perfekcie.

Jak ćwiczysz Present Perfect Continuous? Podrzuć mi swój nieprzeciętny sposób w komentarzu.

Następnie, pobierz grę klikając w obrazek poniżej.

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Present Perfect Continuous – ZGADNIJ, CO ROBIŁEM! – gra na mówienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.