PALCEM PO MAPIE: LEKCJA Z SERII Armchair Travel 3: edycja CITIES i Escape Room Lost in Atlantis – B2 wzwyż

Cześć!

Wiem, że już czujecie wakacje i czujecie się… zmęczeni. Niby ostatnia prosta, ale jednak trzeba odnaleźć w sobie pokłady energii, aby rok zakończyć kreatywnie i podsumować go jak należy. Pojawia się mieszanka emocji, czyż nie?

My, Nauczyciele, którzy przez cały rok poświęcamy się pracy z uczniami, możemy odczuwać wyczerpanie. To zupełnie naturalne, ponieważ wiemy, że nauczanie to niezwykle wymagające zadanie, które angażuje zarówno ciało, jak i umysł. Także odczuwam ten napięty czas, ale ja, jak to ja ciągle zaskakuję samą siebie pomysłami, nawet, gdy wydaje mi się, że już nic twórczego nie wyczaruję.

Jak możemy wprowadzić kreatywność w te ostatnie dni roku szkolnego?

Chyba znam odpowiedź… Możemy zorganizować niekonwencjonalne lekcje, na których uczniowie będą mogli wykazać się twórczym myśleniem, dobrze się bawić i poczuć wakacje nawet jeśli jeszcze przez te kilkanaście dni pozostaną zamknięci w szkolnych murach.

Działałam prężnie przez ostatnie tygodnie. Trochę nocek zarwałam, wypiłam więcej kawy niż zwykle, ale jest, a nawet są! Lekcje, z których jestem bardzo dumna i wiem, że będą petardą, bo sama tworząc je bawiłam się wyśmienicie!

Pierwsza z serii, która nie jest Wam obca:

Armchair Travel 3: CITIES – to nowa odsłona, bo tym razem zabierzecie swoich uczniów w podróż dookoła świata, ale odwiedzicie z nimi miasta, o których każdy słyszał, ale nie każdy zna je dobrze: Barcelona, Paryż, Tokio i Dubaj – każde z miast możecie odwiedzić na oddzielnej 60-minutowej lekcji poświęcając więcej czasu na dyskusję i zadania, które uczniowie mają do wykonania w każdym z miast lub 2 miasta na jednej lekcji i na kolejnej 2 kolejne. Decydujcie! Armchair Travel 3 to nawet 4 gotowe podróżnicze lekcje.

Tuta mały podgląd lekcji. Znajdziecie w niej autentyczne materiały wideo, pytania a,b,c,d i otwarte, artykuł o barcelońskiej sztuce, zadania na uzupełnianie luk, pytania do dyskusji, zadania na porównywanie fotografii (sprytnie wplecione egzaminacyjne treści), uzupełnianie luk w piosenkach o Barcelonie i Paryżu, ogrom słownictwa, a to wszystko przy dźwiękach klimatycznej muzyki kojarzonej z każdym z miast. Tematyka? Harajuku Fashion, Emily in Paris, Dubaj – Jaki jest naprawdę?, The Louvre Museum, Barcelona oczami kobiet i wiele innych. Do wszystkich zadań klucz odpowiedzi.

Druga propozycja to Escape Room: Lost in Atlantis

Coś dla poszukiwaczy przygód i poszukiwaczy ekscytujących lekcji angielskiego. To niezwykłe doświadczenie – ten Escape Room przeniesie Waszych uczniów w mityczne królestwo Atlantydy, gdzie odkryją tajemnice starożytnych Atlantów i rozwiążą zagadki, aby uwolnić się z głębin oceanu. Niech odkryją swoje umiejętności detektywistyczne i zmierzą się z anglojęzycznymi zadaniami.

Co zrobić, aby dostać moje lekcje wraz z hasłami dostępu?

🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎

Tym razem lekcja Armchair Travel 3 trafi TYLKO do osób, które:

  1. w komentarzu napiszą które miasto kochają najbardziej
  2. i postawią mi dowoloną kawę na buycoffee.to/englistka wspierając moje internetowe działania. Wsparcie finansowe od czytelników i fanów jest niezwykle cenne dla twórców blogów, ponieważ pomaga im utrzymać stronę, kontynuować tworzenie wartościowych treści i zwiększa motywację do dalszego rozwoju.

Jeżeli dodatkowo będzie to cafe latte lub większa wybrana przez Ciebie kawa dostaniesz na e-maila wiadomość z dostępem do Escape Room’u Lost in Atlantis w ramach upominku.

Take care!

Reklama

2 uwagi do wpisu “PALCEM PO MAPIE: LEKCJA Z SERII Armchair Travel 3: edycja CITIES i Escape Room Lost in Atlantis – B2 wzwyż

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.